دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم

×
لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي أَحْسَنِ تَقْوِيمٍ

كه ما انسان را به بهترين صورت و نظام آفريديم.
سوره تین آیه ۴

علی‌اکبرکاظمی قاری اعزامی به هند

به گزارش دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، علی‌اکبرکاظمی قاری ممتاز کشورمان پس از ورود به هند، وارد شهر دهرادون واقع در 250کیلومتری دهلی شد. در این سفر به همراه قاری کشورمان دو قاری از مصر برای برنامه های جانبی نمایشگاه قرآن که در این شهر برگزار می‌شود، دعوت شده بودند.
علی رغم حضور دو قاری مصری به حمدلله تلاوتهای قرای ایرانی بسیار مورد توجه مردم و میزبان قرار گرفته بود. به طوری که در عرض حدود دو ساعت 5 مرتبه به درخواست مردم به تلاوت پرداخت.
نکته قابل توجه در این محفل حضور طیف‌های مختلف مذهبی از اهل تسنن گرفته تا هندو و سیک در حین تلاوت قرآن بود.
تلاوت در یکی از مساجد اهل سنت بعد از نماز تراویح و تلاوت بعد از نماز صبح در مسجد جامع دهرادون و اجرای تواشیح اسماء الحسنی و قطعه ای در مدح حضرت رسول توسط کاظمی به اجرا در آمد.
درپایان تندیس ویژه نمایشگاه به وی اهدا و نمونه خوشنویسی ایشان در کتاب مخصوص نمایشگاه به ثبت رسید.
عتی اکبر کاظمی پس از بازگشت از دهرادون عازم ایالت کشمیر و شهر سرینیگر شد. از نکات بسیار جالب این منطقه علاقه مثال زدنی شیعیان آن به مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران هست ، به نحوی که در منزل هرکدام از آنها عکس مقام معظم رهبری (حفظه الله )و حضرت امام(ره) دیده می شود. در مناطق شیعه نشین این تصاویر را در کوچه ها و خیابانها و معابر می‌توان به کرات مشاهده نمود. مردم این منطقه برای قراء ایرانی احترام بسیار زیادی قائل هستند و آنها را نماینده مقام معظم رهبری میدانند.

نوای قرآن

برای شنیدن نوای قرآن، نرم‌افزار فلش‌پلیر را نصب نمایید.

اطلاع رسانی

پیوندهای مرتبط
- دفتر مقام معظم رهبری
- شورای عالی قرآن

آمار سایت
:: بازدید کل: ۱۰۹۵۴۱۶

تمام حقوق وب سایت القاری برای دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم محفوظ است.
http://www.alqari.ir 2011 All Rights Receved