دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم

×
كُلُّ نَفْسٍ بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ

هر كس در گرو اعمال خويش است.
سوره مدثر آیه ۳۸
کشور سی‌لند


۹۳۰ متر مربع ؛ ۷۵ ميليون يورو
سی‌لند کوچکترین کشور دنیا
فکر می کنید این ؛ عکس چیه؟؟؟ ؛ جزیزه ساخته دست آدم؟ ؛ یک ساختمان بتونی وسط دریا؟ ؛ یک سکوی نفتی؟ یا ... سکوی نظامی؟ ؛ فرودگاه دریایی؟ و..... نه هیچ کدام از این موارد نیست اینجا سی‌لندsealand کوچکترین کشور دنیا آنهم به مساحت نهصد و سی متر مربع است.
این کشور این روزها در سطح جهان خبرساز شده است چرا که شاهزاده مايکل، فرمانروای «سی‌لند»، از يک آژانس املاک اسپانيايی( آژانس املاک «اينمونارانخا» ) که در معاملات جزاير تخصص دارد خواسته است سی‌لند را برايش بفروشد. اين آژانس، ۷۵ ميليون يورو ( حدودی 75 میلیارد تومان ؛ قیمت برخی خانه های بالاشهر همین تهران خودمون!!!!) برای اين سرزمين قيمت گذاشته است.
سی لند دارای تاریخ پرفرازو نشیب است ؛ جنگ ؛ صلح و حتی کودتا!! ؛ البته سرزمين ناميدن سی‌لند نيازمند اندکی مسامحه است، زيرا اين کشور که خود را «مستقل» می‌داند و دارای پرچم، پاسپورت، تمبر، پول و سرود ملی است، در واقع ساخته دست بشر است و «زمين» و «خاک» ندارد. اما اصل داستان چیست خیلی جالب و خواندنی است. در ادامه با تاریخ به وجود آمدن کوچکترین کشور دنیا؛ روند استقلال و موضوعاتی دیگر در مورد آن را باهم مرور می کنیم تا بهتر با آن آشنا شویم!!! مثلا اینکه در آمد کوچکترین کشور دنیا کجاست .

با تاریخ سی‌لند sealand آشنا شویم
سی‌لند در واقع سکويی نظامی برای استقرار ضدهوايی است که در جريان جنگ جهانی دوم توسط ارتش بريتانيا در فاصله هفت مايلی ساحل جنوب شرقی انگلستان در آب‌های دريای شمال ساخته شد تا با حمله بمب‌افکن‌های آلمان نازی به اين کشور مقابله کند.
اين سکو پس از جنگ به حال متروکه در آمد تا حدود چهل سال پيش که سرگردی بازنشسته به نام «پدی روی بيتس» آن را تصرف کرد و با خانواده‌اش در آن مستقر شد.

شاهزاده‌نشين سی‌لند
او سکو را «شاهزاده‌نشين سی‌لند» ناميد، اعلام استقلال کرد و با عنوان «پرنس روی» به حکومت بر کوچکترين کشور «مستقل» جهان پرداخت.

جغرافیا شاهزاده‌نشين سی‌لند
شاهزاده‌نشين او که حدود ۹۳۰ متر مربع وسعت دارد، از دو برج به هم پيوسته تشکيل شده است که تنها با هلی‌کوپتر و قايق می‌توان به آن رفت و آمد کرد. سی‌لند يک ژنراتور توليد برق و ۱۶ اطاق شامل اقامتگاه و تعدادی دفاتر اداری و يک کليسای کوچک دارد.

تاریخ شاهزاده‌نشين سی‌لند
بريتانيا، استقلال سی‌لند را به رسميت نمی‌شناسد. اين سکوی نظامی هنگامی که به اشغال روی بيتس در آمد خارج از محدوده ۳ مايلی آب‌های ساحلی بريتانيا بود، اما از سال ۱۹۸۷ که لندن محدوده آب‌های ساحلی خود را تا ۱۲ مايلی افزايش داد، در داخل اين محدوده قرار گرفته است.با اين حال دولت بريتانيا حتی الامکان از اظهارنظر درباره موقعيت حقوقی سی‌لند خودداری می کند.
پرنس روی از سال ۱۹۹۹ حکومت را به پسرش پرنس مايکل واگذار کرده است و خود دوران کهنسالی را در اسپانيا می‌گذراند.

جنگ و صلح
پرنس مايکل، نايب‌السلطنه کنونی سی‌لند، هنگامی که پدرش آنجا را تصرف کرد ۱۴ ساله بود. او هر دو «جنگی» را که تاريخ سی‌لند به خود ديده به ياد می‌آورد.
نيروی دريايی سلطنتی بريتانيا يک بار تلاش کرد خانواده بيتس را از روی اين سکوی نظامی اخراج کند، اما آنها مقاومت کردند و با شليک تيرهای هوايی، سربازان انگليسی را از «مرز»های خود دور کردند.
يک بار هم صدراعظم آلمانی سی‌لند (که منصوب پرنس روی بود) تلاش کرد با کمک بازرگانان هلندی که برای مذاکرات تجاری آمده بودند، کودتا کند و سی‌لند را در غياب «پرنس روی» که به بريتانيا رفته بود تصرف کردند، اما او با مردان مسلح خود بازگشت و سرزمينش را دوباره تصاحب کرد.

فروش کوچکترین کشور دنیا ؛ چرا
با تمام اينها پرنس مايکل تصميم گرفته است مملکت موروثی‌اش را به شيوه‌ای صلح‌آميز واگذار کند. او در گفتگو با بی‌بی‌سی گفته است: «پدرم ۸۵ ساله‌است و مادرم سال‌های آخر هفتمين دهه زندگی را می‌گذراند. من هم ۵۴ ساله شده‌ام و عقيده دارم اين پروژه به جوانگرايی نياز دارد.»
او از آژانس املاک «اينمونارانخا» خواسته است سی‌لند را برايش بفروشد. اين آژانس، ۷۵ ميليون يورو برای اين سرزمين قيمت گذاشته است.

در آمد کوچکترین کشور دنیا کجاست
آنچه ممکن است اين سکوی دورافتاده را برای مشتريان احتمالی جذاب کند موقعيت ويژه حقوقی و اقتصادی آن است.
سی‌لند همواره فعاليت‌های اقتصادی غير عادی داشته است. اين سکو در حال حاضر مرکز فعاليت يک شرکت اينترنتی است و با توجه به استقلال حقوقی که دارد می‌تواند به مرکزی برای قمار اينترنتی تبديل شود که در بسياری کشورها از جمله آمريکا با محدوديتهای شديدی روبروست.
سی‌لند در عين حال از حوزه قوانين مالياتی تمام کشورهای جهان خارج است و اين می‌تواند برای برخی فعالان دنيای تجارت موقعيتی يگانه ايجاد کند.
رهبر کوچک‌ترين کشور جهان می‌خواهد سرزمينش را بفروشد چرا که به گفته او اين سرزمين نياز به «جوان‌گرايی» دارد.
شاهزاده مايکل، فرمانروای «سی‌لند»، از يک آژانس املاک اسپانيايی که در معاملات جزاير تخصص دارد خواسته است کشورش را بفروشد.
«سرزمين» ناميدن سی‌لند نيازمند اندکی مسامحه است، زيرا اين کشور که خود را «مستقل» می‌داند و دارای پرچم، پاسپورت، تمبر، پول و سرود ملی است، در واقع ساخته دست بشر است و «زمين» و «خاک» ندارد.
شما ممکن است مشتری چنين سرزمينی باشيد. اما اگر ۷۵ ميليون يورو برای خريد آن نداريد زياد غصه نخوريد! در عوض می‌توانيد همين الان عناوين سلطنتی لرد يا ليدی سی‌لند را در سايت e-bay به قيمت حدود ۳۹ دلار برای خود بخريد!

نوای قرآن

برای شنیدن نوای قرآن، نرم‌افزار فلش‌پلیر را نصب نمایید.

اطلاع رسانی

پیوندهای مرتبط
- دفتر مقام معظم رهبری
- شورای عالی قرآن

آمار سایت
:: بازدید کل: ۱۰۶۱۸۲۱

تمام حقوق وب سایت القاری برای دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم محفوظ است.
http://www.alqari.ir 2011 All Rights Receved